כיצד לבחור צבע לחדר

בדרך כלל בוחרים את הצבע לחדר בהתייחס לגודל החדר, הבהירות בו, צבע הקירות הצדדיים והפריטים בו. הצבע המסורתי הוא לבן, אך זוהי לא כפייה. 
לא מומלץ להשאיר את התקרה בצבע הקירות ,מפני שמבחינה חזותית התקרה תראה נמוכה יותר .אפשר להשאיר תקרה לבנה ולצבוע את הקירות בצבעי פסטל, במונחי עיצוב ,פתרון זה אינו רק כדי ליצור רושם מנצח של החלל, אלא גם יוצר תחושה של נוחיות וביטחון.
עם זאת, אנו יכולים לבחור צבעים אחרים כמו : כחול או אפור, כחול-ירוק , ישנם גוונים מעודנים של ורוד וזהב, למראה אקזוטי אפשר לבחור גוונים אדומים-חומים.
התואר "עיצוב תקרה פאר" מתקבל כאשר כול המרכיבים האחרים של הדירה: רהיטים,בדים,ציורים – משתלבים בהרמוניה טובה זה עם זה. לדוגמא ,אם קירות הפנים צבועים בצבעים עשירים עדיף ו התקרה בצבע רגוע ושלוו,נטרלי, משתלב ויוצר אשליה של חדר גדול וביתי.

לכול הצבעים השפעה שונה על מראה החדר. שחור ,לבן ,כחול וסגול מגדילים את החדר ויזואלית.
אדום,כתום וצהוב הופכים חדר גדול ומצומצם ברהיטים ,לנעים חמים וביתי יותר.
צבעים בהירים מגדילים את החדר ,צבעים כהים- מקטינים.
בנוסף לכך, מעצבים מאמינים שלכול צבע יש אופי משלו , אשר יש להתאים למקום הצביעה.

אדום ,לדוגמא, זהו צבע הנתפס לצבע של עושר ויוקרה.הוא נתפס כסמל לתקשורת הרועשת. בבחירת גוונים בקפידה האדום יראה טוב בלובי,המטבח, חדר הילדים והסלון. אם החדר מעוצב בצבעים קרים , הוספת אדום לחדר יעשה אותו לנינוח וחמים יותר.
גוונים בהירים של אדום ,אם לא נגזים, יכולים לתרום הרבה לאווירה טובה ולרומם את הרוח. הם יתאימו לסלון ,במסדרון ובחדר קבלה למשרד.

סגול.צבע סגול עמוק מאוד יפה, פסיכולוגיים רואים בו צבע היצירתיות. הוא נבחר על-ידי אנשים עם חשיבה חדשנית.ככלל,צבע לא רגיל אשר נזרק לעין, אמור להיות רק במקום אחד בעיצוב. צבע כתום משתייך ישירות לתפוז, כלומר עליזות ,שמחה באנרגטיות.

צהוב הוא צבע "חם". הוא יוצר תחושה של חדר שמח, מואר מהשמש, גם אם השמש מאירה לעיתים נדירות עבורך. ירוק , זהו צבע בעל יכולת הרגעה. מומלץ להשתמש בו בעיצוב חדרים גדולים ומוארים. בעיצוב חדרי משרד עדיף צבעים כהים של כחול-ירוק.
ירוק הוא מתאים בכול מקום, בבית וגם במשרד. ירוק מקנה שינה מתוקה בחדרי השינה ולילדים הוא מונע סיוטי לילה ונותן תחושה של מסתורין – חדר מהאגדות.

תכלת- הצבע של השמיים, אוויר ,חלל פתוח, חופש...הצבע תכלת נותן תחושה של שלווה. צבע זה יהיה מתאים לחדרי השינה.

אפור נחשב אוניברסאלי.הוא מתמזג עם כמעט כטל הצבעים האחרים. יש גוונים רבים לצבע ,היוצרים רקעים מושלמים. הצבע הינו רגוע וניטראלי ,אך לבד עלול להיות משעמם, יש לבחור אותו בשילוב צבעים נוספים.

כחול. בחדי האמבטיה והשירותים משתמשים היום באורות כחולים אופנתיים כדי לשפר את התאורה כללית..הגיוני, צבע כחול הוא רוגע ומדגיש בצורה מושלמת את ברק האריחים הלבנים ואביזרים העשויים מפלדה. אבל, אור כחול לא משפיע לטובה על הפנים שלנו, לכן מול המראות בחדרי האמבטיה צריכים להיות אורות לבנים. בצורה כזו הפנים לא יהיו מוארים בצבעים קודרים והרגשת חוסר בטחון תעלם.

צבעים רגועים ומאופקים הם הרקע המושלם לדברים יקרים, הם גורמים לריהוט להראות מכובד ויוקרתי.חדר קטן ניתן להרחיב בצורה ויזואלית , תוך שימוש בצבעים מבריקים ובהירים,כמו צבע ירוק,אפור כסוף,תכלת .העיקרון הוא –לזכור לבחור מבעים המשתלבים עם כול צבעי הקירות ,הרהיטים והאביזרים בחדר.

שילוב מוצלח של צמחייה והצביעה – נוחיות מובטחת בבית.להזמנות ובירורים


 מחשבון עלות

אורך: m2
רוחב: m2
מספר פינות:
 
סוג חומר:
סוג תאורה:

תעודות איכות אירופאיות: