תאורה

 

נוחות ואינטימיות בחדר מודרני תלויות במידה רבה באיכות התאורה – הרי בעזרתה אנו יכולים לשנות שינוי מוחלט את התפיסה החזותית של עיצוב הפנים הרגיל ואף המשעמם ביותר. אפשרויות של מערכות תאורה מודרניות הן חסרות גבולות, כך שבמצב מסוים אותו חדר יכול להצטייר באופן שונה אף מבלי שתשנו את מיקום הרהיטים.

 

התקרות המתוחות של היום נוחות בראש ובראשונה מפני שניתן לשלב אותן עם גופי תאורה שונים. כתוצאה מכך אפשר לבחון לא רק את שימושיות של התקרות המתוחות, אלא גם את האסתטיות שלהן.

המשימות במסגרת פרויקט התאורה קובעות את הסוג שלה שבו נעשה שימוש בכל מקרה ומקרה. להלן מופורטים הסוגים העיקריים של גופי תאורת התקרות המתוחות:

- נקודתי

- מכוון

- מפוזר

- משתקף

גופי תאורה "נקודתיים"מיועדים לתאורת אזורים מסוימים של החדר כדי להדגיש את עיצוב הפנים שלהם. בדרך כלל משתמשים בגופי תאורה אלה כשיש צורך באלומת אור מכוונת ובהירה. מדובר במנורות שולחן ורצפה, מנורות קיר, מנורות תקרה נקודתיות ("ספוטים") ומנורות תלויות.

בגופי תאורה תלויים ומובנים הפולטים אור באופן מכוון מרבים להשתמש להדגשת אזורים מסוימים של עיצוב פנים במטרה ליצור אשליות חזותיות. כך, למשל, אם ממקמים את מקורות האור המכוון בהיקף הקיר, ניתן להשיג את האפקט של הרחבה חזותית של שטח החדר.

ליצירת תאורה כללית בדרך כלל משתמשים בגופי תאורה מובנים או תלויים הפולטים אור מפוזר או משתקף. על פי הדפוס הקלאסי גוף תאורה הוא נברשת בעלת אהילים רבים או נברשת בדולח המותקנת על התקרה במרכז החדר והיוצרת תאורת רקע כללית. אולם המעצבים המודרניים משתמשים בדפוס אחר ומשלבים גופי תאורה מובנים שונים הפולטים אור מפוזר או משתקף או משלבים גופי תאורה מגוונים מאוד, מה שמאפשר ליצור מערכת תאורה יעילה, גמישה ונוחה יותר לשליטה.

בחירה נבונה של גופי תאורה (על פי המבנה, העיצוב וההספק), קביעת מספר גופי התאורה הנדרש וכן מיקומם האופטימלי – כל אלה הן משימות מורכבות וחשובות שמצריכות ידע מוקדם בתחום עיצוב האור. לטעויות בבחירת גופי תאורה יכולות להיות השלכות לא רק על העיצוב, אלא גם על בריאות יושבי החדר: תאורה בהירה מדי ומסנוורת יכולה להביא לידי גירוי של עצב הראייה וכתוצאה מכך – לידי כאבי ראש, ואילו תאורה בלתי מספקת עלולה לגרום עייפות ועצבנות. לצורך הבהירות האופטימלית כדאי להשתמש בגופי תאורה המאפשרים לקבל את עצמת האור הניתנת לוויסות בהתאם לשעת היממה.

LED

היופי והאינטימיות של עיצוב הפנים נוצרים במידה רבה בזכות התאורה. תאורת נוי המורכבת מדיודות הפולטות אור (LED) וניתנת לוויסות היא אחד הכיוונים המודרניים בעיצוב הפנים. תקרות מתוחות בשילוב תאורה נכונה יוכלו ליצור מהפך במראה ביתכם, יגביהו חזותית את התקרה ויעניקו לעיצוב הפנים את האינטימיות והיופי.

המשך

גופי תאורה מיוחדים

גופי תאורה מובנים וחסכוניים לתקרות מתוחות

חברת סיילינג אנד אינטריאור דיזיין (C&ID) מציעה קו חדש של גופי תאורה תקרתיים מובנים מדגם DAISYהמיועדות לשימוש עם הדור החדש של נורות חסכוניות. גופי תאורה DAISYבשילוב נורות חסכוניות הם פתרון אידאלי לתקרות מתוחות ותלויות.

המשך

שמי כוכבים

 מתי בפעם האחרונה עמדתם בחדר או אולם וראיתם אלפי כוכבים מנצנצים? זהו דגם מרהיב של תקרות נמתחות, בעל עיצוב מיוחד ונוצץ. קריסטל בוהק מסוג SWARROVSKY  או דגם שמי כוכבים – מה שתבחרו, זו תהיה בחירה מצוינת.

המשך

גופי תאורה Swarovski

 גופי תאורה תקרתיים מובנים אלה נהנים מפופולריות רבה, מפני שהשימוש בהם מאפשר לערוך מחדש את עיצוב הפנים בבית או במשרד. עיצוב פנים של מועדון לילה, מסעדה, חנות או סלון ילקה בחסר ללא גופי תאורה מובנים. שילוב צבעים של גופי תאורה מובנים בתקרות רבות-נדבכים יעזרו לחלק את השטח לאזורים חלוקה חזותית, ולעדן את עיצוב הפנים. בחדר ילדים הרבה תלוי בגופי תאורה מובנים. תוכלו, למשל, ליצור כאן אווירה "אגדית" ובכך להעניק לילדיכם הן פנאי מרתק והן שינה רגועה.

המשךלהזמנות ובירורים


 מחשבון עלות

אורך: m2
רוחב: m2
מספר פינות:
 
סוג חומר:
סוג תאורה:

תעודות איכות אירופאיות: