טכנולוגיה

 ייצור המוני של תקרות מתוחות החל במחצית השנייה של המאה ה-20. לכאורה אפשר שייצור והתקנה של תקרות מתוחות הם פשוטים למדי, מפני  שמדובר "אך ורק" בסרט PVC שנמתח בהתאם להיקף התקרה. אולם ייצור התקרות המתוחות הוא תהליך טכנולוגי די מורכב שכולל לא רק שימוש בטכנולוגיות וציוד מיוחדים, אלא גם, במקרים מסוימים, יצירת מיקרו-אקלים ייחודי במפעל.

אנחנו מצעים לכם 10 טיעונים לטובת תקרות מתוחות :

  • -  אין ספור אפשרויות התקנה, אפילו בצורת גלים
  • -  זמן ההתקנה קצר מאוד {ללא סדקים, שפכטל ,אבק ולכלוך}
  • - מגיעה ב 180 צבעים ומרקמים שונים
  • -  יריעות תוצרת חברות אירופאיות מובילות{ גרמניה,צרפת,הולנד}
  • -  עומד בתקן אש  M1, B
  • -  אחריות 10 שנים { לא מחליף  צבע, נשאר מתוח כמו ביום ראשון של ההתקנה}
  • מוצר אקולוגי
  • -  אפשרות הרכבת כל אביזרי תאורה, פתחי מזגן, גלי עשן, אזעקת אש ומצלמות
  • -  חסין למים [אפשר להתקן במקומות לחים כמו חדרי אמבטיה]
  • תקרות אקוסטיות החל מדרגה D.

 

עיקר סרטיPVC  אלה מיוצרים בצרפת בידי חברות כגון:SAROS DESIGN, BARRISOL , NEWMAT .EXTENZO   המומחים של סיילינג אנד אינטריאור דיזיין (C&ID) המציגים את התוצרת של SAROS DESIGN. לרוב מודדים את שטחי הציפויים העתידיים בבית הלקוח ויחד עמו קובעים את המרקם והצבע הרצויים של התקרה המתוחה המיועדת להתקנה. מידע זה נמסר לעמיתים הצרפתיים שגוזרים את היריעה, מחברים חלקים מסוימים ומקבלים את הפריט הטרומי התואם את קווי המתאר של התקרה, כשהוא קטן ממנה במכפיל מתיחה מסוים. ראוי לציין כי התפרים הם חזקים ולא ייפרמו אף תחת לחץ, בעוד שהם כמעט בלתי נראים. לאחר פעולת הגזירה מעבדים את היקף היריעה בלוח גמיש – ה"צִלצָל" - שמשתמשים בו גם בעת ההתקנה. השלמת ההזמנה לוקחת בדרך כלל שבוע-שבועיים.

לאחר מכן מומחי חברת C&ID, אשר הוסמכו בחו"ל, מתקינים סרט PVCבעזרת מסגרות היקפיות המוצמדות לתקרה. כתוצאה מכך מקבלים תקרה מתוחה חלקה וישרה, שהמתיחה הצפופה שלה גורמת למראה שלה להיות זהה לזה של משטח מוצק.

התקרות המתוחות שלנו תואמות את התקן האירופאי EN14716:2004 :

"Stretchceilingsrequirement andtestmethods" ("תקרות מתוחות – דרישות ושיטות מבדק"). דרישות התקן כוללות את ההתאמה לתקנים האירופאיים לבטיחות אש, לתכולת חומרים כימיים מסוימים ומתכות כבדות ולעמידות של התוצר המוגמר. מוצרינו מלווים באישור CEובהצהרת ההתאמה.

מערכת  בקרת האיכות במפעל Saros EST OÜתואמת את התקן הבינלאומי ISO 9001:2008. האישור המתאים ניתן לעיון על פי בקשה אצל מנהלי חברת C&ID .

סרט PVC

מרבית התקרות המתוחות המוצעות כיום מיוצרות תוך שימוש בסרט עשוי פוליוויניל כלוריד (PVC) רך. סרט זה מיוצר בתנאי ייצור מיוחדים. ייצור הסרט מורכב עד מאוד והופך בלתי אפשרי אם מפעל אינו מצויד בהתאם.

מפרט :

היריעה והמסגרת עשויות PVC. עובי היריעה: 0.15-0.35 מ"מ, משקל: 180-320 גרם למטר רבוע. מכפיל ספיגה משוקלל: 0.4. סף עמידות בעת המתיחה:  N30. לחץ מרבי: Pa1000. הארכה היחסית (עד היקרעות): 220%. מכפיל ספיגת אור : החל ב- 30% ("לכה") וכלה ב- 95% ("דמוי זמש").

לחומר תקן בטיחות אש בינלאומי M1; בטיחות החומר אושרה בתעודה תברואתית ובתעודת בטיחות אש. בחימום לטמפרטורה שמעל 65 מעלות צלסיוס שיעור האלסטיות של החומר עולה, וניתן בקלות לשנות את צורתו ולמותחו כמו שכבת גומי דקה. קירור החומר לטמפרטורת החדר לאחר מכן מחזיר את האלסטיות המקורית של הסרט. דווקא בתכונה זו משתמשים להתקנת התקרה המתוחה. סרט PVC הוא חסין מים לחלוטין, והודות לכך במקרה של הצפה התקרה המתוחה (שיוצרה על פי טכנולוגיית ה"צלצל") תעמוד בלחץ של 100 ליטר למטר רבוע. הפוליאסטר הספוג בפוליאורטן אינו מצהיב ואינו מתעוות עם הזמן. זהו חומר היגייני, אלסטי ושימושי מאוד. לאחר ניקוז תחזור התקרה למתיחתה המקורית.

לתקרות מתוחות מבית C&ID למעלה מ-10 מרקמים: מט, סטן, סטן שעבר עיבוד נגד חיידקים, לכה, לכה מנוקבת, מטאלי, דמוי שיש, דמוי עור, דמוי עץ ודמוי זמש. לכל מרקם מספר מסוים של גוונים, סה"כ – למעלה מ- 160, מה שנותן  ללקוח אפשרויות עיצוב רבות יותר מכל סוגי הגימור האחרים.

תקרות אקוסטיות SAROSDESIGN שחברתנו מייצגים, עשויות מסרט PVC מנוקב מיקרו-ניקובים. תקרות אלה עברו מבדקים מתאימים במעבדה הלונדונית AcousticalInvestigation& ResearchOrganisationLTD אשר הוסמכה בידי ארגון UKAS הבריטי על פי האישור שמספרו L/3220מתאריך 26.01.2012. לתקרות אלה ניתנה דרגה "D" של ספיגת קול.

ה"צלצל"

ה"צלצל" הוא חלק בלתי נפרד של תקרות מתוחות מתוצרת צרפת. זהו מנעול פלסטי עשויPVC  קשיח אשר מולחם היקפית לתקרה. ל"צלצל" צורת אנקול בחתך הרוחב. בעת התקנת התקרה המתוחה ה"צלצל" מסייע להדק את היריעה למסגרת.

ה"צלצל" מדגם Saros Design הוא אוניברסלי ומתאים למרבית סוגי המסגרות הקיימות בעולם שעשויות מ-PVC או מאלומיניום.

המסגרת

המסגרת היא פרופיל עשוי אלומיניום או פלסטיק שאליה מוצמדת יריעת התקרה המתוחה בעזרת ה"צלצל". המסגרת מוצמדת ישירות לתקרה או לקיר.

 להלן סוגים עיקריים של מסגרות:

- מפרופיל PVC לקיבוע קיר חשוף או סמוי;

- מפרופיל אלומיניום לקיבוע תקרה סמוי.

סרטי הסוואה

סרט הסוואה הוא סרט קישוט עשוי PVC שעבר למינציה. הסרט מאפשר להסתיר את המרחק (באורך כ- 5 מ"מ) בין קיר לתקרה המתוחה.להזמנות ובירורים


 מחשבון עלות

אורך: m2
רוחב: m2
מספר פינות:
 
סוג חומר:
סוג תאורה:

תעודות איכות אירופאיות: